Jak se rodí dinosauři

středa 24. ledna 2018
Informace o tom, že se zítra koná maškarní, se obvykle dozvíte den před konáním akce. Nic na tom nemění fakt, že vám paní učitelka ve školce řekla, že děti už to vědí dávno a na nástěnce to visí už měsíc. Kdo má taky ráno nebo odpoledne zkoumat co je na nástěnce. Pokud vůbec víte, jestli nějaká nástěnka vůbec existuje.
Ráno u nás probíhá asi takhle: Johi, oblíkej se nebo vypnu Spongeboba. Oblíkni se nebo ti odpoledne nekoupím bonbony. Okamžitě se začni oblíkat, za minutu odcházíme! Po příchodu do školky to není o moc lepší. Sundej si tu bundu, proč si tu bundu oblíkáš, když sis ji teď sundala... Venku stojíte na zákazu, pospícháte do práce a odpoledne zase potřebujete zařídit milion věcí.
 Nikdo po vás nemže chtít, abyste zkoumali nástěnky:-)!Takže jsem expert na výrobu věcí, co musí být hotové hned, za dvě hodiny nebo v lepším případě zítra. Na výběr jsem měla ještě mezi Godzilou a Batmanem.
U Godzily nevím jak vypadá a Batman chce být každý. Horší to mám teda v tom, že musím podobné věci dělat dvakrát, protože Johi má kámoše, co musí mít to co ona a platí to i naopak. Ale jeden nebo dva dinosauři, to už nehraje roli, když máte zmáknutý střih:-)Na 1 dinosaura budete potřebovat:

1 m fleece v šíři 1, 5 m
kosek jiné barvy fleece na hroty
nůžky, jehlu, nit
trochu vína:-)

Postup:
Látku na tělo nastřihněte podle návodu. Vystřihněte otvor na hlavu. Zadní díl po délce na střihněte, abyste mohli všít hroty. Kapucu střihněte ve dvou vrstvách. Hroty vystřihněte ve dvou vrstvách a po dvou stranách je sešijte. Hotové hroty otočte a pomocí špendlík je připevněte na zadní díl a do kapucy. Sešijte na zadním díle i na kapuci. Kapuci pak přišijte na otvor pro hlavu a máte hotovo.
Látky kupuji nejčastěji na www.latkymraz.cz

Podobným zpsobem připravíte i jiné zvířectvo. Dokonce jsem takhle dělala jahodu. Vystřihla jsem tvar jahody ve dvou vrstvách. Uprostřed vystřihla otvor na hlavu a kolem krku našila šťopku. Nakonec jen našila korálky jako pecičky. 

Pokud se pustíte do tvoření, tak ať se daří:-)Žádné komentáře

Používá technologii služby Blogger.